Корюківська трагедія
Корюківська трагедія

Поділитися новиною:

Корюківська трагедія

орюківська трагедія — наймасштабніший злочин проти людяності періоду Другої світової війни.

Протягом березня 1943 року каральні загони нацистів вбили майже 7 тисяч жителів Корюківки, знищивши при цьому і саме містечко.

2. Незважаючи на загиблих колосальну кількість, ця трагедія залишалась практично невідомою для світової та української громадськості.
Проміжок у понад сім десятиліть розділяє сьогоднішню гарну, благоустроєну Корюківку від спаленого містечка, котре карателі за три дні перетворили у суцільну могилу для майже семи тисяч корюківчан різного віку.

3. Ми звертаємось до тих, хто памятає страшний  геноцид, тієї страшної війни, яка зачепила кожну українську родину. Ми, як люди більш молодого віку, думаємо: скільки вистраждав наш народ! Боляче говорити про те, як  мирні люди гинуть і віддають своє життя. А найстрашніше пекло на українській землі довелося перенести саме Корюківці

4. Хай наша спільна робота з вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії, дослідницька та наукова діяльність, оцінка цього злочину проти людяності з точки зору сучасної моралі та поширення цієї інформації, стануть запорукою того, що останні політичні події на Україні більше не призведуть  до людських жертв.

5. Починаючи з 2010 року, завдяки послідовній та наполегливій роботі громадськості та науковців було зроблено вагомі кроки щодо належного вшанування жертв трагедії.

6. З 2013 року  жалобні заходи до  роковин Корюківської трагедії проведено на державному рівні. Здійснено пошукові роботи для встановлення місць поховання жертв трагедії,, розпочато будівництво Меморіального комплексу пам'яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами. 

Web-адреса: licey.kupyansk.info/news/id/9451 | Переглядів: 64Дата публікації: 16:05 16.03.2015
Директор

Синельник Вікторія Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Версія для слабо- зорих