День пам’яті Героїв Крут
День пам’яті Героїв Крут

Поділитися новиною:

День пам’яті Героїв Крут

29 січня 2018 року в Курилівському ліцеї відзначили 100-річчя з нагоди бою під Крутами та вшанування пам'яті Героїв Крут

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.

Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва.Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про вшанування пам’яті героїв Крут».

На урочистій лінійці були згадані подвиги юнаків 1918 року, учні ліцею розповіли цікаві факти та вшанували пам`ять захисників Української Народної Республіки . Бібліотекар ліцею,Бахмат І.О., організувала виставку. Вчителі провели виховні години, на яких ліцеїсти вчилися, враховуючи  трагічний  досвід, жити як одна велика й сучасна нація, що має власну історію, поважає себе і  здатна досягти найвищих цілейПишаємося молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава.

Альбом: День пам’яті Героїв Крут Альбом: День пам’яті Героїв Крут Альбом: День пам’яті Героїв Крут Альбом: День пам’яті Героїв Крут Альбом: День пам’яті Героїв Крут Альбом: День пам’яті Героїв Крут Альбом: День пам’яті Героїв Крут Альбом: День пам’яті Героїв Крут Альбом: День пам’яті Героїв Крут Альбом: День пам’яті Героїв Крут Альбом: День пам’яті Героїв Крут
Web-адреса: licey.kupyansk.info/news/id/12199 | Переглядів: 115Дата публікації: 10:59 29.01.2018
Директор

Синельник Вікторія Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Версія для слабо- зорих