День Соборності України
День Соборності України

Поділитися новиною:

День Соборності України

22 січня 2018 року в Курилівському ліцеї відзначили день Соборності України в честь проголошення злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в 1919 році

Свято розпочалося з урочистої лінійки під гімн України. Ліцеїсти виступили з доповідями про історію цього свята. Протягом дня вчителі розповіли учням на уроках про важливість цієї події для громадян нашої держави. Класний керівник 2 класу Костенко В.І., підготувала цікаву інформацію про Україну., учні розповіли вірші українських поетів Лесі Українки та Тараса Шевченка. Проценко Л.М., вчитель історії та правознавства, запропонувала учням фільм про "Акт "Злуки"". 

День Соборності України було встановлено згідно з указом Президента України № 42/99 від 21 січня 1999 року, в честь дня проголошення в 1919 році Акту возз'єднання Української народної республіки і Західно-Української народної республіки в єдину українську державу.

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка, а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка.

У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб'єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов в історію як Акт "Злуки" (Велика Злука) - акт об'єднання українських земель, був обнародуваний у Києві на Софійській площі. Через кілька місяців після проголошення Возз'єднання більшовики зайняли Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття - Чехословаччина. І хоча Акт Злуки 1919 року виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. І 22 січня 1990 року мільйони українців вишикувалися у живий, відзначаючи День соборності.

Зі святом!

Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України Альбом: День Соборності України
Web-адреса: licey.kupyansk.info/news/id/12128 | Переглядів: 140Дата публікації: 13:11 22.01.2018
Директор

Синельник Вікторія Вікторівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Версія для слабо- зорих